מי אנחנו?

דבר יו"ר הוועד המנהל של התנועה לטוהר המידות, עו"ד אביה אלף:

שחיתות ציבורית, ממשל לא תקין ושליחי ציבור שדואגים לכיסם במקום לקופת הציבור פוגעים ביסודות החברה. שחיתות שלטונית פוגעת בעקרון הדמוקרטי שהשלטון נועד לשרת את הציבור שבחר בו ולא את השליט. במקום בו מי שמועלים בתפקידם אינם נותנים את הדין על כך, נפגע עקרון השוויון, נפגעת האמנה החברתית כי כולם שווים בעיני החוק, ואין אף אחד מעל החוק, ונפגעת הדמוקרטיה.

הניסיון ההיסטורי מלמד כי במדינות בהן שלטון החוק הוא כלי ריק, גם זכויות האדם אינן נשמרות והחירות נפגעת.

אנחנו, בתנועה לטוהר המידות, חדורי אמונה כי נצליח לחזק את המינהל התקין במדינה, להגן על שלטון החוק והמנהל התקין, לחזק את שומרי הסף, להבטיח את אמון הציבור בנבחריו וברשויות השלטון ולשמור על הדמוקרטיה במדינת ישראל.

אנחנו מתמקדים בנושאים עקרוניים עם השלכות רוחב, למשל תחום המינויים, פונים בבקשות לחופש מידע מהרשויות, עוקבים אחרי דוחות מבקר המדינה ויישומם, מגישים עתירות לבג"צ, וגם פועלים רבות מתחת לשטח. חלק מהתוצאות אתם רואים – גם בתקשורת. במקביל מנסים לשנות תודעה ציבורית גם באמצעות חינוך והסברה.

אנחנו לא מוותרים – ברחוב, בבתי המשפט, בנשיאת השלט שלנו – לפיד לפני המחנה.
כי אסור לוותר.

אביה אלף
עו"ד אביה אלף

ניהלה במשך 9 שנים את המחלקה הכלכלית לטיפול בעבירות צווארון לבן בפרקליטות המדינה. מרצה בתחום עבירות הצווארון הלבן בפקולטות למשפטים באונ' העברית ובאונ' תל אביב. מחברת הספר "תיק ליברמן – כתב האישום שלא הוגש". 

חברי הועד המנהל:

אלוף (מיל) יעקב (מנדי) אור
אלוף (מיל) יעקב (מנדי) אור

בעבר הממונה על הביקורת במערכת הביטחון במשרד מבקר המדינה. לשעבר מתאם הפעולות בשטחים.

עו"ד שלמה גור

בעבר בכיר במשרד החוץ, ציר מדיני בשגרירות בוושינגטון, מנכ"ל משרד המשפטים ומנכ"ל משרד מבקר המדינה. משמש כיום כסגן נשיא ועידת התביעות

אריה ליבנה
אריה (לייבו) ליבנה

בעבר ראש אגף החקירות וראש מרחב דרום בש.ב.כ. הקים ונהל את הרשות להגנת עדים במשרד לביטחון פנים. יו"ר עמותת שובל של גמלאי הש.ב.כ.

ד"ר דליה צמריון חלק
ד"ר דליה צמריון חלק

בעבר פרקליטה בפרקליטות מחוז חיפה, הקימה ועמדה בראש הסניגוריה הציבורית במחוז הדרום, דוקטורט בנושא עבירת השוחד, מחברת ספרי משפט ומרצה באקדמיה ובקתדראות עממיות שונות.

בעז ארד
עו"ד בעז ארד

בעבר נציג ציבור בבית הדין המשמעתי של המשטרה. בעבר חבר דירקטוריון עמותת רוח חדשה חבר בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין. פעיל ציבורי ב25 השנים האחרונות.

שמואל שנער
עו"ד שמואל שנהר

בעבר מנכ"ל התנועה לאיכות השלטון, סגן ראש "נתיב" ונציג הארגון בבריטניה ובארה"ב, שימש בתפקיד משנה למנכ"ל משרד הקליטה.

עו"ד עומר מקייס
עו"ד עומר מקייס, מנכ"ל התנועה

בעבר מתמחה במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה. בוגר תואר (בהצטיינות) במשפטים ופסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית. קצין במיל' בחטיבת המחקר באמ"ן.