חקירה נגד מירי רגב

התנועה לטוהר המידות פנתה ליועמ"שית בדרישה לפעול בנחישות ולפתוח בחקירה מהירה כנגד השרה מירי רגב
התנועה לטוהר המידות פנתה (26.5.2024) ליועמ"שית בדרישה לפעול בנחישות ולפתוח בחקירה מהירה כנגד השרה רגב בחשד למרמה והפרת אמונים, ולהנחות את שומרי הסף במשרד התחבורה למנוע המשך ההתנהלות הפלילית

התנועה לטוהר המידות פנתה הבוקר ליועצת המשפטית לממשלה לאחר תחקיר "המקור" של העיתונאי רביב דרוקר בעניינה של שרת התחבורה מירי רגב, אשר חשף עדויות על מהלך שיטתי ורחב היקף של שימוש בכספי הציבור והכפפת האינטרס הציבורי לטובת קידומה הפוליטי של השרה רגב. במכתב, דרשה התנועה להורות על חקירה פלילית מהירה ונחושה של רשויות התביעה, נוכח הסערה הציבורית והחשדות החמורים שהועלו בתחקיר.

עוד ציינה התנועה כי התנהלותה של השרה רגב מעלה, לכאורה, חשש לעבירה של מרמה והפרת אמונים, וחשף כי לשכת השרה מתנהלת כארגון פשיעה, בהתאם להגדרתו בחוק למאבק בארגוני פשיעה, תשס"ג- 2003, החל גם על עבירת המרמה והפרת אמונים. כמו כן, נדרש לבחון במסגרת החקירה התנהלויות נוספות של השרה רגב, ובהן ניסיונה להשתלט על חברת נתיבי ישראל (נת"י), וניסיונה למנות יועץ משפטי מטעם לחברה, שנבלם אך בשל התערבות רשות החברות הממשלתיות.

במקביל ביקשה התנועה כי עד לפיטוריה המתבקשים של השרה רגב תנחה את שומרי הסף במשרד התחבורה לפעול על מנת למנוע את המשך ההתנהלות הפלילית בידי לשכת השרה, ולוודא כי עד השלמת החקירה ישוב משרד התחבורה לבצע את ייעודו הממלכתי – שירות כלל הציבור בישראל – חלף צריכה הפרטיים של השרה רגב, ותאוותה לכוח והשפעה.

בתמונה: שרת התחבורה מירי רגב
קרדיט תמונה: שתיל סטוק
צילום: יוסי זמיר

 

גלילה לראש העמוד