דיון בבג"ץ בעתירתנו

בג"ץ דן בעתירת התנועה לטוהר המידות כנגד מנכ"ל משרד רה"מ יוסי שלי, שביטל בניגוד לדין את פיטוריי מקורבה של שרה נתניהו, אלון חלווה

בג"ץ קיים (23.5.2024) דיון בעתירת התנועה לטוהר המידות כנגד מנכ"ל משרד ראש הממשלה ונציב שירות המדינה, אשר פעלו משיקולים זרים להשאיר את מר אלון חלווה, המקורב למשפחת נתניהו בתפקידו, למרות שפוטר כדין על ידי המנכ"לית הקודמת של משרד ראש הממשלה.

כנגד חלווה נוהל הליך פיטורים ארוך על ידי מנכ"לית משרד ראש הממשלה, והצוגו טענות וראיות בדבר אי התאמתו לתפקיד וכשלים במנהל תקין ובטוהר מידות שנמצאו בעבודתו. חרף ההחלטה המנומקת, ובניגוד לעמדת הגורמים המשפטיים בנציבות עצמה ובייעוץ המשפטי לממשלה, בחר הנציב, בחוסר סמכות, להקפיא את הליך הפיטורים בכדי לאפשר למנכ"ל המשרד שנכנס באותה עת, יוסי שלי, לבטל את החלטת הפיטורים, בתיאום מלא עם לשכת נתניהו.

לאחר עתירה קודמת שהגישה התנועה לטוהר המידות הועבר הליך הפיטורים לבחינה חיצונית של היועץ המשפטי למשרד האוצר, שקבע שאין בהם דופי ושביטול פיטוריו של חלווה הינו בלתי סביר באופן קיצוני. למרות זאת בחר המנכ"ל שלי לבטל את הפיטורים, וכעת מונחת בפני בית המשפט עתירת התנועה לטוהר המידות בדרישה לבטל את החלטתו של שלי ולהשלים את הליך הפיטורים.

היום הצגנו בפני בג"ץ את חוסר הסבירות שבהחלטה, ואת השיקולים הפוליטיים שעמדו בבסיסה, ואנו מקווים כי בית המשפט יקבל את עמדתנו ויורה על הוצאת צו על תנאי כנגד ההחלטה הפסולה.

 

בתמונה: ב"כ התנועה בדיון, עוה"ד עומר מקייס ובעז ארד.

 

גלילה לראש העמוד