מינוי יועמ"ש לנציבות

התנועה לטוהר המידות לנציב שירות המדינה: אין למנות מקורב לתפקיד היועץ המשפטי לנציבות, ויש לפעול להשלמת מינוי קבע בזמן

התנועה לטוהר המידות פנתה (26.11.2023) לנציב שירות המדינה לאחר הפרסום בדבר כוונתו למנות לתפקיד הרגיש של היועץ המשפטי לנציבות שירות המדינה את מקורבו וראש מטה הנציב, עוה"ד אחיה רוזן. זאת, לקראת פרישתו הצפויה בסוף חודש ינואר של היועץ המשפטי לנציבות, עוה"ד רון דול.

בפנייה, הבהירה התנועה כי מועד פרישתו של דול ידוע מזה זמן רב, וכי יש להשלים את ההליכים הנדרשים למינוי קבע לתפקיד, ובכל מקרה להימנע ממינוי מקורב לנציב לתפקיד היועץ המשפטי לנציבות, אפילו כממלא מקום.

במכתב ציינה התנועה מינוי עוזרו של הנציב המכהן במשרת אמון למשרה החשובה והרגישה של היועץ המשפטי לנציבות, במקום מינוי של גורם מנוסה מתוך שורות הייעוץ המשפטי לנציבות שירות המדינה, מהווה פגיעה אנושה בעקרונות יסוד של מנהל תקין, ובאמון הציבור בנציבות.

עוד הזכירה התנועה כי תחת הנציב הנוכחי, הנציבות בוחרת פעם אחר פעם להפר כללים בסיסיים של מנהל תקין ושל טוהר מידות בשירות הציבורי, באופן הפוגע אנושות בשירות הציבורי בכלל, במקום להיות המגדלור בכל הקשור לנורמות ההתנהגות בשירות הציבורי.

על כן, דרשה התנועה כי הנציב יבהיר פומבית כי אין בכוונתו למנות את עוזרו לתפקיד, והבהירה כי במידה והנציב יבחר למנות את עוזרו, שומרת התנועה לטוהר המידות על מלוא זכויותיה המשפטיות, לרבות הזכות לעתור לערכאות המתאימות.

בתמונה: נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ
קרדיט תמונה: מאגר התצלומים הלאומי
צילום: עמוס בן גרשום

 

גלילה לראש העמוד