בן גביר עובר על חוקי התעמולה

התנועה לטוהר המידות ליועמ"שית: לעצור התנהלות בן גביר וכיתות הכוננות ולשקול פתיחה בחקירה פלילית
התנועה לטוהר המידות פנתה (21.11.2023) ליועצת המשפטית לממשלה בדרישה שתתערב בהתנלותו הבלתי חוקית של השר בן גביר, אשר דורש כי מתנדבי כיתת הכוננות יקחו חלק בטקס בנוכחותו, ואף דורש את התייצבות בכירי המשטרה בטקס. נזכיר, כי על פי הפרסומים המשטרה אף פעלה להחליף חברי כיתת כוננות אשר סרבו להשתתף בטקסים אלו.

במכתב טענה התנועה כי התנהלות השר בן גביר היא עבירה על חוק הבחירות (דרכי תעמולה). בן גביר משתמש בכלי הנשק המחולקים על ידי המדינה לכיתות הכוננות, וכן במיתקני משטרת ישראל בהם מתקיימים טקסים לחלוקתם, לצרכיו הפוליטיים ולשיקום תדמיתו הפוליטית הרעועה. גם חיוב בכירי המשטרה לקחת חלק בטקס, הגם שלשר אין כל קשר לבחירת חברי כיתת הכוננות, מהווה הפרה בוטה של החוק.

לכן, דרשה התנועה כי היועצת תורה לשר לעצור את התנהלותו בטקסי חלוקת הנשקים, וכן תבהיר למפכ"ל כי אין המשטרה רשאית לשתף פעולה עם התנהלות פסולה זו, וודאי שלא להחליף חברי כיתת כוננות אשר מסרבים לקחת חלק במופע התעמולה הפוליטי של השר בן גביר. לצד זאת, ביקשה התנועה כי היועצת תורה על פתיחה בחקירה כנגד בן גביר, גבין עבירה על הוראות החוק, והבהירה, כי ככל שלא תעשה פעולה בעניין היא תשקול פנייה לערכאות המתאימות.

בתמונה: השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר

קרדיט תמונה: שתיל סטוק, יוסי זמיר

 

גלילה לראש העמוד