עתירה נגד השר אמסלם

התנועה לטוהר המידות עתרה לבג"ץ נגד אמסלם - מנה דירקטורים בחברת החשמל

התנועה לטוהר המידות עתרה (16.11.2023) לבג"ץ נגד סירוב השר אמסלם לאשר מינוי קבוע של יו"ר דירקטוריון חברת החשמל בע"מ ולמנות דירקטורים נוספים לחברה.

מאז אוגוסט 2021, מזה למעלה משנתיים, החברה מתפקדת ללא יו"ר דירקטוריון. עד תום שנת 2023 ייוותרו בהנהלתה שלושה דירקטורים מכהנים בלבד ובחברה לא יהיה קוורום מספיק לקבלת החלטות.

השר אמסלם מסרב לחתום על מינוי יו"ר לדירקטוריון משיקולים זרים ופסולים שהם חלק ממלחמת חורמה על רשות החברות הממשלתיות והעומדת בראשה, עו"ד מיכל רוזנבוים, אשר סרבה להתכופף בפניו. גם בשיא מלחמת חרבות הברזל, ממשיך אמסלם בסירובו לאפשר מנהל תקין ועבודה תקינה בחברות הממשלתיות, למרות ביקורת של מנהלת הרשות ושל מבקר המדינה.

לעיכוב מינוי יו"ר דירקטוריון בחברה יש השלכות קשות שהתעצמו מאז פרוץ מלחמת "חרבות הברזל". זאת, בשים לב לאתגרים הניצבים בפני החברה. נזכיר, כי על חברת חשמל כבר הוטל קנס על ידי רשות ניירות ערך, עקב אי מינוי יו"ר דירקטוריון, בסך 900 אלף ₪.

יו"ר התנועה לטוהר המידות, עוה"ד אביה אלף מסרה כי: "השר אמסלם ממשיך לעשות פוליטיקה על חשבון אזרחי ישראל, גם בימים הקשים בהם ניצבת המדינה. מצער שאנו נדרשים לפנות לבית המשפט כדי לדרוש מהשר לעשות את שאמור להיות מובן מאליו, והוא לשים את אינטרס המדינה ופעילותה התקינה של חברת החשמל, בראש סדר העדיפויות בעת הנוכחית."

בתמונה: השר דודי אמסלם
קרדיט תמונה: שתיל סטוק
צילום: יוסי זמיר

 

גלילה לראש העמוד