חקירה פלילית נגד הרמ"ט של בן גביר

התנועה לטוהר המידות דורשת פתיחה בחקירה פלילית ונקטית צעדים משמעתיים נגד ראש המטרה של בן גביר, חנמאל דורפמן

התנועה לטוהר המידות פנתה ליועצת המשפטית לממשלה ולנציב שירות המדינה בדרישה לנקוט בצעדים כנגד ראש מטה השר לביטחון לאומי, חנמאל דורפמן. זאת, בהמשך לתעוד שחשף ג'וש בריינר ב"הארץ" בו נראה מר דורפמן מאפשר לאזרח להחזיק את האקדח האישי שלו, אותו קיבל מן המשרד, בניגוד לחוק כלי היריה באופן המעלה חשד כבד לעבירה פלילית.

שנית, עולה מן התיעוד, כי דורפמן מתנהל בעסק ללא קבלות והתנהלות זו מעלה חשד, לעבירה על חוקי המס ולהעלמת הכנסות מרשויות המס. כל זאת, בעת שמשטרת ישראל מתמודדת עם שורה ארוכה של אתגרים ובשבוע בו נרצחו 8(!) אזרחים ערבים כחלק ממשבר הפשיעה המשתולל.

במכתב מציינת התנועה לטוהר המידות כי החלטת הנציבות להעניק לדורפמן היתר עבודה פרטית הינה תמוהה ביותר, במיוחד כאשר מדובר בעובד בתפקיד בכיר, באופן המעלה חשש כי שוב כשלה נציבות שירות המדינה בהגנה על תדימתו ומקצועיותו של השירות הציבורי.

על כן, ביקשה התנועה כי היועצת המשפטית לממשלה תורה למשטרה, אשר דומה כי מפחדת לפעול כנגד ראש מטה השר, לפתוח בחקירה פלילית בעניין, וכן כי נציבות שירות המדינה תקיים בירור על נסיבות ההחלטה השגויה להעניק אישור עבודה לדורפמן, וכן תבחן האם התנהלותו אינה חורגת מגובלות ההיתר ומצריכה לנקוט צעדים משמעתיים.

מנכ"ל התנועה לטוהר המידות עוה"ד עומר מקייס מסר כי: "בחירתו של דורפמן, שהוא עובד מדינה בתפקיד בכיר, לפעול לטובתו הפרטית, בעת שמדינת ישראל נמצאת במשבר חסר תקדים של פשיעה גואה, כאשר תחושת הביטחון האישי של אזרחי ישראל נמצאת בשפל, וכאשר משטרת ישראל מתמודדת עם שורה ארוכה של אתגרים בתחום זה הינה קהות חושים – במקרה הטוב, וסטירת לחי מצלצלת למהות השירות הציבורי – במקרה הרע."

בתמונה: השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר

קרדיט תמונה: שתיל סטוק, יוסי זמיר

 

גלילה לראש העמוד