מינוי ראש הלמ"ס

התנועה לטוהר המידות לנציב שירות המדינה: אי-מינוי ראש ללמ"ס סותר את הוראות החוק; יש לדחות את דרישת ראש הממשלה להקפיא מינויים

התנועה לטוהר המידות פנתה (15.3.2023) לנציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, על רקע הדיווחים האחרונים בדבר ניסיונות ההתערבות הפוליטיים של ראש הממשלה נתניהו בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. במכתב הבהירה התנועה כי אי-מינוי סטטיסטיקאי ראשי ללמ"ס הינו עבירה על חוק שירות המדינה (מינויים) וכי יש להשלים את הליכי המינוי לאלתר.

בנוסף, הבהירה התנועה כי אין לקבל את הדרישה לעצירת המינויים בלמ"ס עד להשלמת המינוי, וכי משמעות קבלת דרישה זו הינו מתן יד להליך פוליטיזציה מסוכן של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה,  אשר תפגע פגיעה אנושה באמון הציבור, וכן באמון גורמים חשובים ומרכזיים בכלכלה העולמית, בעצמאותה של הלשכה ובנכונות הנתונים המתפרסמים על ידה, ותגרום נזק חמור מאין כמותו למעמדה הכלכלי של ישראל בעולם.

על כן, דרשה התנועה לפרסם בציבור את מועד סיום עבודתה של ועדת האיתור, וכן להודיע בפומבי כי לא ייעצרו הליכי איוש המשרות בלשכה, וכי בכוונת נציבות שירות המדינה לשמור על עצמאותה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפני כל התערבות פוליטית.

בתמונה: נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ
קרדיט תמונה: מאגר התצלומים הלאומי
צילום: עמוס בן גרשום

גלילה לראש העמוד