חקירת הקצין שתקף מפגינים

בעקבות תלונת התנועה לטוהר המידות מח"ש חוקרת את השוטר שהשליך רימון לעבר המפגינים נגד ההפיכה המשטרית
התנועה לטוהר המידות הגישה (2.3.2023) תלונה למח"ש כנגד רב פקד מאיר סויסה, אשר היה, על פי הדיווחים, מפקד האירוע בהפגנה כנגד ההפיכה המשטרית שהתרחשה, אתמול, בסמוך למחלף השלום בתל אביב.

במהלך האירוע, בו נעשה שימוש נרחב ומופרז בכוח על ידי המשטרה, תועד סויסה משליך רימון הלם, בלא הבחנה לעבר קבוצת מפגינים. רימון הלם זה הופעל בניגוד גמור לנהלי המשטרה, וייתכן שפגע באחד המפגינים ואף גרם לנזקים לאותו מפגין.

נוהל אג"מ שכותרתו "נוהל הפעלה ושימוש ברימון הלם" קובע, כי שימוש ברימון הלם ייעשה בהתאם לתנאי הסביבה והשטח המאפשרים הטלתו והטלת הרימון תתבצע לעבר מפרי הסדר באופן שיישאר טווח של כ-1 מ' לפחות, בין מקום הטלת הרימון לבין מפרי הסדר. הוראות אלו הופרו על ידי רפ"ק סויסה, שנראה משליך בלא הבחנה את הרימון לתוך קבוצת המפגינים.

בתלונה כתבה התנועה לטוהר המידות למח"ש: "אין לכחד, כי שוטרי משטרת ישראל ניצבים בפני משימה קשה ומורכבת, ורבים השוטרים העושים את מלאכתם נאמנה. דווקא בשל כך, קיים צורך מהותי לאתר את מי שסטו מן השורה, ולמצות עמם את מלוא חומרת הדין – ובהקדם.

בעקבות התלונה, נפתחה חקירת מח"ש. התנועה לטוהר המידות תמשיך לפעול כדי לשמור על חופש המחאה ולהאבק באלימות משטרתית בלתי מוצדקת כנגד מפגינים.

בתמונה: הפגנה כנגד ההפיכה המשטרית
קרדיט תמונה: מישל בראונשטיין, שתיל סטוק

גלילה לראש העמוד