מימון הוצאות ראש הממשלה

התנועה לטוהר המידות לחברי ועדת הכספים: התנגדו להגדלה במימון הוצאות רה"מ

התנועה לטוהר המידות פנתה (21.2.2023) לחברי ועדת הכפסים של הכנסת בבקשה כי יתנגדו להצעת ההחלטה שתובא לאישורים מחר, להגדיל באופן ניכר את השתתפות המדינה בהוצאות ראש הממשלה נתניהו.

על פי ההצעה, המדינה תישא בהוצאות ביתו הפרטי של ראש הממשלה, גם זה שאינו משמש מעון רשמי כמו כן, תשתתף המדינה במימון מלא לכל ההוצאות הכרוכות בהשתתפותה באירועים, כנסים או במשלחות בחו"ל או בארץ של רעיית ראש הממשלה; תקציב הוצאות הביגוד ("הופעה ייצוגית") ייגדל ב -77% לסכום של 80 אלף ש"ח בשנה, ויוכפל מספר עובדי המדינה המשרתים במעון.

בפנייתה לחברי הוועדה כתבה התנועה כי כנבחרי ציבור, מצופה מהם לשים כנגד עיניהם את אינטרס הציבור מעל לכל אינטרס מפלגתי או פוליטי, לשמור על הקופה הציבורית ולמנוע את הפגיעה באמון הציבורי הנובעת מהגדלת ההשתפות הציבורית בהוצאותיו, הגבוהות ממילא, של ראש הממשלה ומשפחתו.

בימים של משבר כלכלי, לא נכון ולא ראוי לנעוץ במכוון מסמר נוסף באמון הציבור בנבחריו, תוך ניצול קהה חושים של הרוב האוטומטי, לכאורה, הקיים לראש הממשלה בכנסת. אישור הצעת ההחלטה האמורה ישים ללעג את הדוגמה האישית המצופה מנבחרי ציבור, ויפגע בעקרונות בסיסיים של ייצוג העם בידי נבחריו.

בתמונה: ראש הממשלה בנימין נתניהו
קרדיט תמונה: יוסי זמיר, שתיל סטוק
גלילה לראש העמוד