ביזוי החלטת בג"ץ בידי דרעי

התנועה לטוהר המידות ליועמ"שית: התנהלות דרעי מבזה את פסק הדין של בג"ץ, יש לאסור על גורמי מקצוע מהמשרדים להיפגש עימו ולבדוק חוקיות השתתפותו בקבינט

התנועה לטוהר המידות פנתה (2.2.2023) ליועצת המשפטית לממשלה בהמשך לחשיפה ב"דה מרקר" לפיה דרעי מקיים פגישות עם גורמי מקצוע במשרדי הבריאות, הפנים והאוצר, אף בלא נוכחותם של ממלאי מקום השרים אשר מונו לאחר פיטוריו בעקבות פסיקת בג"ץ. זאת, לצד השתתפותו של דרעי כמשקיף בקבינט, הגם שאינו שר בממשלה.

במכתב כתבה התנועה כי דרכי העקיפין בהן פועלים רה"מ נתניהו וחה"כ דרעי, אין בהן כדי להכשיר את ההתנהלות הפסולה המבזה את בית המשפט. השתתפותו של דרעי בדיוני הקבינט, ניהול פגישות עבודה עם גורמי המקצוע, במשרדים בהם כיהן כשר טרם פיטוריו במיצוות בית המשפט, הינם, הלכה למעשה, אי-ציות לפסק הדין, ואי-כיבוד סמכותו של בית המשפט העליון.

כל זאת, כאשר במקביל מקדמת הקואליציה תיקון (נוסף) לחוק יסוד הממשלה אשר כל מטרתו להכשיר, לכאורה, בשנית, את כהונתו של דרעי כשר וזאת בניגוד לפסיקתו החד משמעית של בית המשפט העליון. על כן, דרשה התנועה מהיועצת המשפטית להבהיר לכל גורמי המקצוע במשרדים הרלוונטים כי חה"כ דרעי אינו בעל סמכות כלשהי, וכי חל איסור על קיום פגישות מקצועיות עמו, וכן לבדוק את חוקיות השתתפותו בישיבות הקבינט.

בתמונה: חה"כ אריה דרעי
קרדיט: יוסי זמיר, שתיל סטוק
=
גלילה לראש העמוד