עתירה נגד צחי הנגבי

התנועה לטוהר המידות עתרה לבג"ץ כנגד היועמ"שית בדרישה להורות על חקירה פלילית כנגד ראש המל"ל צחי הנגבי
התנועה לטוהר המידות עתרה (22.1.2023) לבג"ץ כנגד היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה, בדרישה להורות על חקירה פלילית כנגד ראש המטה לביטחון לאומי, מר צחי הנגבי.

העתירה מבוססת על חשיפתו של העיתונאי גור מגידו ב The marker בדבר כספים שקיבל לכאורה הנגבי מאיש העסקים האוסטרלי קווין ברמיסטר, בתמורה לפעילות שלטונית שביצע הנגבי בהיותו השר לשיתוף פעולה אזורי.

בעתירה ציינה התנועה שורה ארוכה של פניות ליועמ"שית, בהן הוצגו הראיות לכאורה כנגד הנגבי, הנלמדות מתוך תכתובות של ברמיסטר עצמו עם המתווך הישראלי אמנון ריבק, חבר אישי של הנגבי, אשר לא הכחיש את קבלת הכספים. עוד נכתב, כי בשים לב לכך שגרסתו של הנגבי לפיו מדובר כנראה בתרומה שדווחה למבקר המדינה אינה מתיישבת עם הדיווחים, מתקיים החשד הסביר המצדיק את פתיחתה של חקירה פלילית בעניין.

על כן, ביקשה התנועה כי בג"ץ יורה ליועצת המשפטית לממשלה להשיב לפניותיה של התנועה לטוהר המידות, ולנמק מדוע לא תפתח חקירה כנגד ראש המטה לביטחון לאומי הנגבי, לאור קיומן של ראיות לכאורה ברף המספיק לפתיחה בחקירה פלילית (ואף למעלה מכך) ונוכח חשיבות השמירה על אמון הציבור בשים לב לתפקידו החשוב של הנגבי כראש המטה לביטחון לאומי

בתמונה: ראש המל"ל, צחי הנגבי
קרדיט תמונה: שתיל סטוק
צילום: יוסי זמיר
צילום: יוסי זמיר, שתיל סטוק
=
גלילה לראש העמוד