עתירה נגד דרעי

התנועה לטוהר המידות עתרה לבג"ץ נגד מינוי דרעי לשר - מינוי מי שהורשע שלוש פעמים בפלילים מנוגד לדין
התנועה לטוהר המידות עתרה (27.12.2022) לבג"ץ כנגד מינוי ח"כ אריה דרעי לשר הפנים והבריאות. בעתירה, הזכירה התנועה את התיקון הפסול שערכה הקואליציה המסתמנת בחוק יסוד הממשלה, אך הבהירה כי גם התיקון הפסול לחוק יסוד הממשלה לא מאפשר למנות את ח"כ דרעי לשר.

זאת, על בסיס הלכת דרעי-פנחסי, ובשים לב לעובדה כי דרעי הורשע שלוש פעמים בפלילים, בפעם האחרונה לפני פחות משנה. בעתירה הזכירה התנועה כי בפעמים הקודמות בהם ביקש דרעי לשוב לתפקיד שר, נקבע שמינויו הוא "על גבול מתחם הסבירות", והוא אושר, בין היתר, בזכות פרק זמן שעבר.

כעת, משהורשע דרעי בשלישית לפני פחות משנה, לא יכול להיות חולק כי ראש הממשלה המיועד נתניהו אינו רשאי למנות את דרעי לתפקיד שר. עוד הבהירה התנועה כי לאור הצהרותיו בבית משפט השלום על פרישה מהחיים הציבוריים, וגזר דינו של נשיא בית משפט השלום, מנוע דרעי מלטעון כי הוא רשאי להתמנות לשר.

בנוסף, ביקשה התנועה מבג"ץ צו הצהרתי הקובע כי דרעי אינו רשאי להתמנות לשר האוצר, האחראי על הכנות המדינה ממיסים ועל רשות המיסים, וזאת נוכח עבירות המס אותן עבר והפגיעה החמורה באמון הציבור לו ימונה דרעי לתפקיד זה.
מנכ"ל התנועה לטוהר המידות, עוה"ד עומר מקייס מסר כי: מינוי אדם שהורשע שלוש פעמים בפלילים, בפעם האחרונה לפני פחות משנה לשר, ובמיוחד שר אוצר, מנוגד לדין, פוגע באמון הציבור ואינו מתקבל על הדעת. העובדה כי דרעי פעל לתקן את חוק היסוד באופן פרסונלי ופסול לא נותנת לו חסינות מהדין, ואנו מקווים כי בג"ץ ימנע את מינויו.

בתמונה: חה"כ דרעי
קרדיט תמונה: שתיל סטוק
צילום: יוסי זמיר
גלילה לראש העמוד