חקירה כנגד חה"כ גולדקנופף

התנועה לטוהר המידות פנתה לפרקליט המדינה ורשם העמותות בדרישה לחקירה כנגד חה"כ גולדקנופף

התנועה לטוהר המידות פנתה (26.12.2022) לפרקליט המדינה ולרשם העמותות, על רקע שורה ארוכה של ליקויים חמורים בהתנהלות שלוש עמותות, אשר נוהלו בעבר, וקשורות עדיין, לחה"כ יצחק גולדקנופף.

בכתבות שפורסמו, מצטיירת תמונה מטרידה לפיה עמותות הקשורות לחה"כ גולדקנופף פועלות כ"עמותות צינור" לעמותות אחרות המפעילות גני ילדים לציבור החרדי, בניגוד להנחיות משרד החינוך.

בנוסף, עמותה הקשורה בחה"כ מכרה במחיר זול באופן ניכר ממחיר השוק, נכס מקרקעין שהיה בבעלותה, לנכדתו של גולדקנופף, תוך מסירת דיווח שיקרי שהסתיר הקשר המשפחתי

כמו כן עמותות אלו מעסיקות מספר רב של קרובי משפחה של חה"כ גולדקנופף, בתפקידים בכירים בעמותות, בשכר גבוה מן המקובל, לרבות תשלומי שכר נדיבים לחה"כ גולדקנופף עצמו.

על כן, ביקשה התנועה מפרקליט המדינה כי יורה על פתיחתה של בדיקה פלילית בעניין, שכן, על פני דברים, עולה החשד כי פעילותו של גולדקנופף גובלת בפלילים, ועולה לכאורה כדי חשד לעבירה של קבלת דבר במרמה.

עוד ביקשה התנועה כי רשם העמותות יורה על מינוי חוקר לעמותות אלו, ואף יפעל לקיום פיקוח אפקטיבי על התנהלות העמותות וינקוט בצעדים תקיפים ונוקשים כנגד המעורבים בהתנהלות הפסולה.

בתמונה: חה"כ יצחק גולדקנופף
קרדיט תמונה: שתיל סטוק
צילום: אבי זמיר

גלילה לראש העמוד