מתנגדים למינוי אריה דרעי לשר

התנועה לטוהר המידות לנתניהו: הימנע ממינוי דרעי לשר בממשלה, ובפרט לשר אוצר

התנועה לטוהר המידות פנתה (17.11.2022) לח"כ בנימין נתניהו, בדרישה כי ימנע ממינויו של ח"כ אריה דרעי לשר, ובפרט לשר האוצר, וזאת, אף ייקבע יו"ר ועדת הבחירות כי דרעי כשיר להתמנות לשר על אף הרשעתו.

במכתב, הבהירה התנועה כי גם אם ייקבע שבמעשיו של דרעי לא דבק קלון, הרי שמינוי אדם שהורשע בעבירות חמורות מתחום טוהר המידות, ולאחר מכן הורשע בשנית בעבירות מס לתפקיד שר הינו בלתי סביר באופן קיצוני, ויפגע באמון הציבור במערכות השלטון ובערכי טוהר המידות ומינהל תקין. מינוי זה יעביר מסר פסול לפיו מי שהורשע, מספר פעמים, בעבירות פליליות, יוכל לשוב ולכהן כשר בממשלת ישראל.

עוד הדגישה התנועה כי מינוי אפשרי של ח"כ דרעי לשר האוצר הינו חמור במיוחד, בהיותו ממונה על רשות המיסים. מציאות שבה שר האוצר הוא אדם שהורשע אך לאחרונה בעבירות מס, טומנת בחובה מסר פסול כי מי שמעל בכספי המיסים שהיה עליו לשלם, כשיר להחזיק במפתח הקופה הציבורית. מינוי חה"כ דרעי, עבריין מס שזה עתה הורשע, לשר האוצר, דומה למינוי אדם שהורשע בעבירות קרטל, למנהל רשות התחרות.

על כן, הובהר במכתב כי ככל שימונה ח"כ דרעי לתפקיד שר, התנועה לטוהר המידות תפעל בכל הדרכים המשפטיות העומדות לרשותה לביטול מינוי פוגעני ופסול זה.

בתמונה: ח"כ אריה דרעי
קרדיט תמונה: שתיל סטוק
צילום: יוסי זמיר

גלילה לראש העמוד