התנגדות לסגירת תיק השוחד נגד ראש העיר

התנועה לטוהר המידות לפרקליטות מחוז ירושלים: הימנעו מסגירת תיק השוחד נגד ראש עיריית ביתר עילית בטרם מיצוי החקירה

התנועה לטוהר המידות פנתה (19.9.2022) לפרקליט מחוז ירושלים, עוה"ד דני ויטמן, ולראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יגאל בן שלום, בדרישה להימנע מסגירת תיק החקירה בחשד לשוחד כנגד ראש עיריית ביתר עילית, ואישים פוליטיים נוספים.

זאת, בהמשך לכתבתו של אהרן רבינוביץ שפורסמה ב"הארץ", ואשר על פיה חרף קיומן של ראיות משמעתיות, בכוונת פרקליטות המחוז לסגור את התיק, וזאת הגם שבחלוף כשנתיים מאז נחשפה הפרשה, לא ביצעה היחידה החוקרת פעולות חקירה בעניין.

נזכיר, כי כאשר נחשפה הפרשה פורסמו הקלטות, בהן נשמעים המעורבים בפרשה המתארות במפורש כיצד ניסו המעורבים להשפיע על תוצאות הבחירות לעיריית צפת, בדרך של ניצול כוחם השלטוני, התניית תקציבים, ותשלום שוחד ישיר למועמד אשר המעורבים ביקשו להביאו לידי פרישה מן המועמדות לראשות עיריית צפת.

התמונה המצטיירת מן הכתבה הינה של סחבת וגרירת רגליים, באופן שאינו מקובל, ואשר פוגע ביכולת של רשויות התביעה לרדת לחקר האמת בפרשה ומעביר מסר פסול של קלות ראש בכל הקשור בטיפול רשויות אכיפת החוק בעבירות מתחום טוהר המידות. על כן, דרשה התנועה כי רשויות התביעה ימצו את כלל כיווני החקירה, בטרם יורו על סגירת התיק.

בתמונה: ראש עיריית ביתר עילית, מר מאיר רובינשטיין
קרדיט תמונה: ויקיפדיה
צילום: אלי סגל – Eli Segal
 

 

 

 

 

 

 

גלילה לראש העמוד