מחטף הנציבות בוועדת העבודה והרווחה

התנועה השתתפה בדיון בוועדת העבודה והרווחה בניסיון המחטף של נציבות שירות המדינה, להאריך את גיל פרישת החובה ל-71 מסיבות פרסונליות בלבד
 
התנועה לטוהר המידות השתתפה (22.6.2022) בדיון בוועדת העבודה והרווחה בראשות חברת הכנסת אפרת רייטן, והתנגדה לניסיון המחטף של נציבות שירות המדינה, להאריך את גיל פרישת החובה ל-71.

נבהיר, שאין כל בעיה עם הארכת גיל פרישת החובה כעיקרון, אולם הדרך בה פעלה הנציבות, כינוס החירום של הוועדה והנימוק האישי שעומד מאחורי הדברים, הם שחייבו את דחיית הבקשה. כמו שטענה בדיון יו"ר התנועה, עוה"ד אביה אלף עולה חשש כבד כי כל מטרת התקנות הוא לאפשר את המשך כהונתו של סגן הנציב, מר מוטי אהרוני.

בדיון הציגה יו"ר התנועה שאלות קשות לנציבות, וכפי שתיארה ועל רקע שאלות אלו גם ח"כ רייטן לא חסכה בביקורת על התהליך ועל הקושי להוכיח כי יש בו צורך, ואף הייתה תחושה שתדחה את הבקשה בהמשך למכתב ההתנגדות ששלחה התנועה בעניין זה. 

עו"ד אלף, סיפרה בדיון  כי לפי מידע שהגיע לתנועה לטוהר המידות, הנציב עוסק בתיקון התקנות כדי לאפשר לאהרוני לכהן עוד שנה בתפקיד. "מאחורי התיקון לא עומד אינטרס הציבור בעניין זה", אמרה עו"ד אלף, "אלא אינטרס פנימי־אישי של אהרוני ונציבות שירות המדינה".

בסופם של דברים אישרה לצערנו הוועדה את התקנות אבל הוסיפה חובת דיווח ופיקוח לכנסת. אנו נמשיך לעמוד על המשמר ולהאיבק בהתנהלות בלתי תקינה ובניסיון לקדם עניינים אישיים על חשבון האינטרס הציבורי.

תמונה מתוך הדיון

 
 

 

 

 

 

 

 

גלילה לראש העמוד