חקירה פלילית נגד עידית סילמן

התנועה לטוהר המידות פנתה ליועצת המשפטית לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית כנגד ח"כ עידית סילמן
התנועה לטוהר המידות פנתה (9.6.2022) ליועצת המשפטית לממשלה, עוה"ד גלי בהרב מיארה, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ עידית סילמן, וזאת בהמשך לפרסום אתמול בגל"צ ובחדשות 12, על פיו ל אם לא יימנע אורבך מלפתוח בהליך בו תוכרז ח"כ סילמן כפורשת, תעביר ח"כ סילמן חומרים אותם היא מחזיקה על ח"כ אורבך, אשר לכאורה מעידים על התנהלות לא תקינה של ח"כ אורבך בתפקידו כמנכ"ל מפלגת הבית היהודי.

הדברים האמורים מהווים, לכאורה, חשד לעבירה של סחיטה באיומים, עבירה לפי סעיף 428 לחוק העונשין. האיום לכאורה אותו השמיעה ח"כ סילמן נושא חומרה מיוחדת בשים לב לעובדה כי הוא עלול לפגוע באושיות המשטר הדמוקרטי, ובחופש הפעולה של ח"כ אורבך, ולהשפיע על התנהלותו של חבר כנסת מכהן, ואף על המשך כהונתה של הכנסת הנוכחית.
אם יש בידיה של ח"כ סילמן חומרים המעידים על התנהלות לא תקינה של ח"כ אורבך, הרי שמצופה כי תעביר אותם לגורמים הרלוונטיים בהקדם האפשרי. ובכל מקרה, שלא תעשה בהם שימוש פסול הגובל בפלילים שכל מטרתו להשפיע לטובה על הקריירה הפוליטית שלה.

ככל שיש אמת בפרסום, הרי שיש בו לפגוע פגיעה אנושה באמון הציבור בנבחריו, ולהעביר מסר לפיו החלטות הרות גורל הקשורות אף בהמשך כהונתה של הכנסת הנוכחית מושפעות מאינטרסים אישיים צרים ופסולים, ומתקבלות על רקע של איומים המנוגדים לחוק.

על כן, דרשה התנועה כי תפתח חקירה פלילית בהקדם האפשרי, אשר תוכל להגיע לחקר האמת ולהסיר את העננה הרובצת כעת מעל המעורבים בפרסום, ולמצות את הדין, ככל שיהיה בכך צורך.

בתמונה: ח"כ עידית סילמן
קרדיט תמונה: אתר הכנסת
 

 

 

 

 

 

 

גלילה לראש העמוד