התנהלות יו"ר הפיס

התנועה לטוהר המידות לדירקטוריון מפעל הפיס: יש למנות ועדה חיצונית לבחינת התנהלות יו"ר הדירקטוריון יצחקי בעניין ערוץ 13

התנועה לטוהר המידות פנתה (23.2.2022) לדירקטוריון מפעל הפיס על רקע הפרסומים לפיהם יו"ר הדירקטוריון יצחקי פנה לערוץ רשת 13 בניסיון למנוע את שידור התחקיר בעניינו של ראש המוסד הקודם יוסי כהן, וזאת בתקופה בהם התקיימו מגעים על חידוש הסכם מסחרי בין הערוץ לבין מפעל הפיס, שהינו אחד המפרסמים הגדולים במשק.

בפנייה נכתב כי התמונה המצטיירת מעלה חשש כי יצחקי עשה שימוש (לרעה) בכוחו כיו"ר דירקטוריון מפעל הפיס, המאוגד כחברה לתועלת הציבור, לצורך העברת מסר, כי שידור התחקיר יפגע בערוץ. בכל מקרה, בהיותו יושב ראש הדירקטוריון, היה על מר יצחקי להימנע מכל ניסיון להתערב בשידור התחקיר.

על כן, התנועה לטוהר המידות דורשת כי הדירקטוריון יכונס לדון בעניין התערבות היו"ר יצחקי בפירסום התחקיר ויחליט על מינוי ועדת בדיקה חיצונית, אשר תבחן קיומו של  קשר, בין שידור התחקיר, אותו ניסה מר יצחקי למנוע, לבין חלוקת תקציב הפרסום של מפעל הפיס בין ערוצי הטלויזיה. מובן, כי  ככל שיימצא כי יצחקי אכן השתמש בכוחו כיו"ר הדירקטוריון כדי להשפיע בעניין  שידור התחקיר, יהא זה נכון כי הדירקטוריון יבחן את המשך כהונתו של יצחקי, ואת התאמתו לתפקידו בדירקטוריון. 

 
בתמונה: יו"ר מפעל הפיס, אביגדור יצחקי
קרדיט תמונה: אוסף התצלומים הלאומי
צילום: סער יעקב
  •  

 

 

 

 

 

גלילה לראש העמוד