מינויים פסולים בנציבות

התנועה לטוהר המידות פנתה לנציב שירות המדינה על רקע שורת מינויים לא תקינים שנחשפו בנציבות עצמה
התנועה לטוהר המידות פנתה (15.2.2021) לנציב שירות המדינה לאחר שנחשף כי בכוונת הנציב להאריך שלא כדין את כהונתו של סגנו, מר מוטי אהרוני, הגם שהגיע לגיל פרישה, ומבלי שנקט בהליכים המחייבים לבחור מחליף למר אהרוני, כפי שקובעים כללי הנציבות עצמם. וזאת, לאחר שבעבר ניסה הנציב, שלא כדין, למנות את אהרוני לתפקיד המבקר הפנימי בנציבות, ניסיון שנחסם רק בעקבות חשיפת הנציב ופניית התנועה.

כמו כן, ביקשה התנועה כי הנציבות תחדל מן המנהג הפסול של מינוי ממלאי מקום לתקופה ארוכה, תופעה פסולה שמאפשרת לנציב ליצור תלות והשפעה מוגברים על בעלי התפקידים אותם הוא ממנה. במכתב כתבה התנועה כי התרבות של מינוי ממלאי מקום לתקופה ארוכה, ושל הפרת כללי התקשי"ר לצורך הארכת שירות לבכירים, הינה פסולה במיוחד כאשר היא מונהגת על ידי נציבות שירות המדינה, האמונה על כל הקשור להליך איוש, ניהול וטיפול בכוח אדם בשירות המדינה.

מצופה כי הנציבות, שהיא ה"מגדלור" של הליכי איוש המשרות בשירות המדינה, תקפיד על הדברים, קלה כחמורה, בעת מינויים לתפקידים בכירים בנציבות עצמה, ותימנע ממינוי ממלאי מקום באופן שיטתי וארוך טווח, ומהארכת כהונה בניגוד לדין. על כן, ביקשה התנועה כי הנציב ימנע מהארכת כהונתו של מר אהרוני וכן יקדם ללא דיחוי הליכי איוש קבועים לתפקידים בהם מכהנים ממלא מקום.

בתמונה: נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ
קרדיט תמונה: מאגר התצלומים הלאומי
צילום: עמוס בן גרשום
  •  

 

 

 

 

 

גלילה לראש העמוד