התנגדות למכרז בעיריית ירושלים

התנועה לטוהר המידות פנתה למנכ"ל משרד הפנים בבקשה כי ימנע מאישור עסקת נדל"ן של עיריית ירושלים שהתקבלה על בסיס מידע לא עדכני ובחשש לניגוד עניינים
התנועה לטוהר המידות פנתה (116.12.2021) למנכ"ל משרד הפנים בבקשה כי יימנע מאישור המכרז למכירת המתחם בית מזי"א, על רקע פגמים שנפלו בהחלטת העירייה שהתבססה על מידע לא עדכני, ולצד טענות לניגוד עניינים באישור העסקה.

 
הסיפור מתחיל לפני כמה שנים יצאה עיריית ירושלים במכרז למכירת קרקע באזור בית מזי"א, לטובת הקמת מתחם מגורים שיכלול גם דיור בר השגה. תנאי המכרז יצרו מצב אבסורדי- העירייה מוכרת את הקרקע בלמעלה מ-50 מיליון ש"ח הנחה ליזם, במקום לפעול בדרכים אחרות ופשוטות לעודד את המטרה החשובה של דיור בר השגה.אחרי בעיות שנפלו במכרז הוא נפסל על ידי ועדת המכרזים, והחוזר בהחלטת בית המשפט להצבעה מחודשת בעירייה, שהייתה חופשית לקבל כל החלטה.

למרות זאת, בחרה העירייה לאשר את תנאי המכרז, מבלי לבדוק בכלל כמה שווה הקרקע היום, והאם יש עוד הצדקה לסבסוד העצום שניתן ליזם ולרווח שיגרוף מההחלטה. ברקע לכך טענות שנשמעו על ניגוד עניינים של חלק מחברי המועצה, אשר קשורים פוליטית לגורמים שמעורבים עם היזם וסייעו לו לזכות במכרז.

לכן, פנתה התנועה לטוהר המידות למנכ"ל משרד הפנים, שנדרש גם הוא על פי חוק לאשר את העסקה, וביקשנו ממנו להימנע מאישור העסקה עד שהעירייה לא תבחן את הדברים על בסיס מידע עדכני, כפי שהחוק דורש.

עסקאות כאלה פוגעות בציבור וגורמות לנזק כספי אפשרי לעירייה, וכן לפגיעה באמון הציבור בה עקב החשש כי ניגוד עניינים הוביל להחלטה התמוהה. לכן, נדרשת העירייה לפעול לפי מידע עדכני ולקבל החלטות לטובת הציבור בלבד.

קישור לחשיפה ב The Marker Online 


בתמונה: בניין עיריית ירושלים
קרדיט תמונה: אתר עיריית ירושלים
 
 
 
 

 

 

 

 

גלילה לראש העמוד