היעלמות מתנות ממעון רה"מ

התנועה לטוהר המידות ליועמ"ש: לפתוח בחקירה באשר להיעלמות המתנות ממעון רה"מ

התנועה לטוהר המידות פנתה (15.12.2021) ליועמ"ש בדרישה לפתוח בחקירה או לכל הפחות בדיקה, בהמשך לחשיפת החדשות – N12 בדבר מתנות בעלות ערך היסטורי, מדיני ולאומי אשר לא הושבו לרשות משרד ראש הממשלה מאז סיים חה"כ נתניהו את תפקידו כראש הממשלה.

במכתב ציינה התנועה כי התגובה שנמסרה לחשיפה, ואשר נמסרה מטעם מפלגת הליכוד ולא מטעם חה"כ נתניהו, טוענת כי החפצים אינם ברשות נתניהו או מי מבני משפחתו, ומכאן עולה החשש כי מתנות אלו נגנבו או נעלמו, ואינן עוד ברשות המדינה. על כן, דורשת התנועה לפתוח בחקירה, או למצער בדיקה בעניין בכדי להשיב את המתנות.

אין זו הפעם הראשונה בה נחשד חה"כ נתניהו בהפרת חוק המתנות, וזאת הן בפרשות עבר ובהן "פרשת עמדי", הן באשר לכספים שקיבל נתניהו שלא כדין מבן דודו נתן מיליקובסקי ז"ל ואשר נדונים בעתירה לבג"ץ שהגישה התנועה לטוהר המידות, והן מתנות נוספות לרבות תכשיט יקר ערך שקיבלה הגב' נתניהו מהאדונים מילצ'ן ופקר, שאינם חלק מכתב האישום בפרשת 1000.

על כן, ביקשה התנועה להורות על פתיחת חקירה או בדיקה בהקדם בעניין ואף ציינה כי במידה ויימצא כי המתנות אכן נמצאות ברשות מר נתניהו או משפחתו, יש לאמץ את עמדתה של היועצת המשפטית למשרד רה"מ ולהפעיל כנגד חה"כ נתניהו את הסנקציות הקבועות בחוק המתנות.

בתמונה: ח"כ בנימין נתניהו
צילום: יוסי זמיר
קרדיט תמונה: שתיל סטוק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

גלילה לראש העמוד