ניגוד עניינים של השרה שקד

התנועה לטוהר המידות לשרת הפנים שקד: לקיים מחדש את הדיון וההצבעה בהחלטה להכריז על מתחם דרום פי גלילות כמתחם מועדף בדיור, שהתקבלה בניגוד עניינים

התנועה לטוהר המידות פנתה (11.11.2021) לשרת הפנים איילת שקד בבקשה כי תקיים מחדש את הדיון וההצבעה בוועדת השרים שהיא עומדת בראשה, אשר הכריזה על מתחם דרום פי גלילות כמתחם מועדף לדיור. זאת, על רקע העובדה כי שקד, אשר נטלה חלק בדיון ואף הצביעה בעד ההחלטה היא חברה אישית של ברק רוזן, אשר נכלל בהסדר ניגוד העניינים שלה, והוא מראשי קבוצת קנדה ישראל המחזיקה בזכויות נרחבות במתחם.

במכתב כתבה התנועה כי כללי ניגוד העניינים מחייבים את בעל הסמכות לעשות מאמץ של "השתדלות ראויה" לבירור ניגודי עניינים, וכי טענתה של שקד כי לא ידעה על האינטרסים של קנדה ישראל במתחם אינה מספיקה ואינה מקובלת. זאת לאור הפרסומים הרבים שהיו בעניין זה, ולאור הציפייה כי בתור שרת הפנים העוסקת בענייני תכנון היא תברר מראש, ובאופן אקטיבי, האם אין למקורבה רוזן אינטרסים במתחם, בטרם תאשר החלטה כה משמעותית.

על כן דרשה התנועה לטוהר המידות מהשרה שקד לקיים דיון מחודש בהחלטה בכדי לשמור על אמון הציבור בתהליך קבלת ההחלטות, במיוחד כאשר מדובר בהחלטה בעלת משמעות עצומה על המרחב התכנוני באזור גוש דן כולו.

בתמונה: השרה איילת שקד
צילום: יוסי זמיר
קרדיט תמונה: שתיל סטוק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

שינוי גודל טקסט
ניגודיות
גלילה לראש העמוד