בדיקה משמעתית למפכ"ל

התנועה לטוהר המידות פנתה ליועמ"ש בבקשה לבחון האם יש צורך לקיים הליך משמעתי בעניינו של המפכ"ל בעקבות החשיפה כי הפר את הוראות המשטרה בדבר שימוש בנשק
 
התנועה לטוהר המידות פנתה (28.10.2021) ליועץ המשפטי לממשלה שיבחן את הצורך בהליכי משמעת בעניינו של המפכ"ל, בחשד שהפר את נהלי המשטרה בשימוש בנשק כאשר השתמש באקדחו האישי לצורך לא מבצעי בזמן ישיבה במטרה הארצי.

כפי שנכתב בפנייה התנהלותו של המפכ"ל מעבירה, ככל שנכון המידע שפורסם, מעבירה מסר שלילי בדבר חשיבות השמירה על הפקודות הנוגעות לבטיחות השימוש בנשק. גישה מזלזלת לנושא, עלולה, חלילה, לעלות בחיי אדם.

עוד בפרשת רפי פלד קבע בית המשפט העליון לגבי התנהגותו של המפכ"ל כי:
"קציני משטרה בכירים צריכים לשמש דוגמה לפקודיהם. המפכ"ל צריך להקרין מופת לכלל השוטרים. הוא צריך להיות בעל סמכות מוסרית ואישית לשכנע, להנהיג ולצוות. מפכ"ל המקבל טובות הנאה אסורות יתקשה לדרוש ולאכוף איסור על קבלת טובות הנאה מהכפופים לו. את שהוא חילל יקשה עליו לדרוש מפיקודיו לקדש".

במכתב הזכרנו ליועמ"ש שעוד בפסק הדין בעניין רפי פלד בג"ץ הנחה לבחון איך ניתן לקיים הליכי משמעת גם למפכ"ל והבהיר שכללי המשמעת חלים גם עליו. כעת, על היועמ"ש לבחון האם יש צורך בהליך משמעת בעניינו של המפכ"ל, ובמידת הצורך להבהיר איך ניתן לבצע הליכים שכאלו.
לכתבה המלאה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתמונה: מפכ"ל המשטרה, רנ"צ קובי שבתאי
קרדיט תמונה: אתר משטרת ישראל
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

גלילה לראש העמוד