דיון בבג"ץ במענק והלוואה שנטל רה"מ לשעבר נתניהו

בג"ץ דן בעתירת התנועה לטוהר המידות בעניין המענק בגובה 300,000 הדולרים שקיבל ח"כ נתניהו ממיליקובסקי והלוואה בגובה שני מיליון ₪ מפרטרידג'
בג"ץ דן (21.7.2021) בהרכב כב' הנשיאה חיות וכב' השופטים פוגלמן וברק-ארז בעתירה שהגישה התנועה לטוהר המידות נגד המענק בגובה 300 אלף הדולרים שקיבל נתניהו ממר מיליקובסקי, וההלוואה שנטל בגובה שני מיליון ₪ ממר ספנסר פרטרידג'.

כזכור, באשר למענק ממיליקובסקי קיבל היועץ המשפטי לממשלה את עמדת התנועה לטוהר המידות, וקבע, לאחר מידע חדש שנחשף אליו במסגרת "פרשת המניות" כי על המענק חל חוק המתנות, ומשכך נדרש נתניהו להשיבו במלואו למר מיליקובסקי. כעת, ובמידה ובג"ץ לא יקבע אחרת בדיון, יידרש רה"מ להשיב את מלוא הסכום.

בדיון טען ב"כ התנועה לטוהר המידות, עוה"ד בעז ארד, כי כיום, לאחר שהיועץ קיבל את עמדת התנועה לטוהר המידות אין מחלוקת כי ראש הממשלה לשעבר צריך להשיב את כל הסכום, וכי אין מקום לקבל את גרסתו הכבושה של ראש הממשלה לשעבר לפי מרבית הכסף ניתן לרעייתו.

באשר להלוואה טען עו"ד ארד, כי מבקר המדינה התעלם מהעובדה החשובה ביותר, והיא שמר פרטרידג' בכלל לא היה מעוניין לקבל את הכסף בחזרה. לכן, לא ניתן לטעון כי מדובר בהלוואה בתנאי שוק, מכיוון שאין גורם בשוק שנותן הלוואות מבלי לרצות אותם בחזרה. החלטת בג"ץ צפויה להינתן בהמשך.
 
בתמונה: ב"כ התנועה לטוהר המידות בעתירה, עוה"ד בעז ארד ועו"ד עומר מקייס
 
 
 
 
 
 
 

 

 

שינוי גודל טקסט
ניגודיות
גלילה לראש העמוד