סירוב המבקר לבדוק חשדות לפגיעה בטוהר המידות

התנועה לטוהר המידות פנתה למבקר המדינה לאחר שזה סירב לקבל מידע על חשש חמור לפגיעה בטוהר המידות בפרויקט בטחוני רגיש מחבר הוועד המנהל אלוף (במיל') מנדי אור ומהאלוף (במיל') יצחק בריק.
התנועה לטוהר המידות פנתה (16.6.2021) למבקר המדינה בהמשך לפנייה שבוצעה כמה כמה שבועות לפני כן על ידי  חבר הוועד המנהל של התנועה, האלוף (במיל') מנדי אור, יחד עם נציב קבילות החיילים לשעבר, האלוף (במיל') יצחק בריק למבקר המדינה, בבקשה להיפגש ולמסור מידע על חשדות חמורים לפגיעה בטוהר המידות בפרויקט בטחוני רגיש.

הפנייה באה לאחר שמבקר המדינה דחה את בקשתם של השניים להיפגש ולמסור מידע, וזאת למרות שמדובר בשני אלופים (במיל') בעלי ניסיון נרחב ועשיר בתחומים הקשורים לביקורת ושמירה על טוהר מידות.  האלוף (במיל') אור כיהן בתפקיד ראש חטיבת ביקורת מערכת הביטחון במשרד המבקר, והאלוף (במיל') בריק כיהן כנציב קבילות החיילים.

ההיסטוריה של משרד המבקר ומדינת ישראל מלאה בפרשות שחיתות (כגון פרשת הרפז) שהתחילו ממידע שנמסר בעל פה, לאור הרגישות הבטחונית ושלא היו באות לעולם עם המבקר הנוכחי, אשר מסרב לקבל את הבקשה. התנועה דרשה במכתבה מן המבקר לנמק את הסירוב התמוהה, אולם המבקר נמנע מלהשיב לגופם של דברים, והעביר, לאחר שהנושא נחשף על ידי העיתונאי מוטי גילת, תגובה מתחמקת ולא מדויקת (בלשון המעטה). לפי התגובה, על האלופים לשלוח את תלונתם בכתב, למרות שהמדובר במידע רגיש שלא ניתן להעלות על הכתב. 
 
 
בתמונה: מבקר המדינה אנגלמן
קרדיט תמונה: אתר מבקר המדינה
 
 
 
 
 

 

 

שינוי גודל טקסט
ניגודיות
גלילה לראש העמוד