מינוי יועמ"ש לשב"ס

התנועה לטוהר המידות פנתה בדחיפות ליועמ"ש - לעצור את מינויו של יועצו של השר אוחנה לתפקיד היועץ המשפטי לשירות בתי הסוהר

התנועה לטוהר המידות פנתה (7.6.2021) בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לעצור את מינויו של יועצו של השר אוחנה, נצ"מ ערן נהון, לתפקיד היועץ המשפטי לשירות בתי הסוהר. בפנייה הבהירה התנועה כי מינויו של נהון בעת הנוכחית, ערב השבעתה האפשרית של ממשלה חדשה וחילופי שרים, הינה בניגוד לדין וייתכן אף לוקה בניגוד עניינים, נוכח תפקידו הנוכחי של נהון וכן בשל האפשרות כי המינוי בא בהמשך לגיבוי שנתן נהון לעמדתו הבלתי חוקית של השר אוחנה בעניין חיסון האסירים נגד נגיף הקורונה.

עוד הביעה התנועה את תמיהה באשר לאישור שנתן היועמ"ש לקידום המינוי, כאשר היום צפויה הודעת יו"ר הכנסת לכנסת בדבר ההסכמות על ממשלה חדשה, וכי הצבעת הכנסת בעניין צפויה להיערך, לכל המאוחר, בתוך שבוע. זאת, במיוחד כאשר אותו מצב דברים הביא את היועמ"ש לבקש מבית המשפט העליון לדחות דיון בעתירה של התנועה לטוהר המידות העוסקת בסמכויותיו של שר הדיגיטל אמסלם, אבל לא הובילה אותו להקפיא את המינוי האמור עד להתבהרות התמונה השלטונית, בטווח הזמן הקרוב.

על כן, דרשה התנועה לטוהר המידות לעצור את מה שעלול להיראות כ"ניצול הזדמנות" למינוי מקורב לשר, ערב חילופי שרים במשרד, ולהימנע מכל קביעת עובדה בשטח בעניין זה, לכל הפחות עד שתתבהר התמונה השלטונית והכנסת תכריע האם לתת אמון בממשלה החדשה.

מנכ"ל התנועה עוה"ד עומר מקייס מסר כי: "מינויו של נצ"מ נהון בעת הנוכחית מעורר שאלות קשות באשר למועד ולתזמון, כאשר אנו נמצאים סמוך ממש להשבעתה האפשרית של ממשלה חדשה, ובמיוחד כאשר קיים חשש לניגוד עניינים אפשרי באישורו של השר אוחנה את המינוי של יועצו הבכיר. על כן אנו מצפים מן היועמ"ש לעצור את המינוי, לכל הפחות עד שיתברר האם הבעיה הכנסת אמון בממשלה החדשה."

בתמונה: השר אמיר אוחנה
צילום תמונה: יוסי זמיר
קרדיט תמונה: שתיל סטוק
 
 
 
 

 

 

שינוי גודל טקסט
ניגודיות
גלילה לראש העמוד