העמדה לדין של השר ליצמן

בעקבות עתירת התנועה לטוהר המידות החליט היועמ"ש להעמיד לדין את השר ליצמן בכפוף לשימוע, וזאת לאחר למעלה משנה וחצי שהתיק ממתין להחלטתו
בעקבות עתירת התנועה לטוהר המידות הודיע (27.5.2021) היועץ המשפטי לממשלה על העמדה לדין שר השר ליצמן, בכפוף לשימוע, וזאת לאחר למעלה משנה וחצי שהעניין המתין להכרעתו של היועמ"ש ולא התקבלה החלטה.

קבלת ההחלטה באה בעקבות עתירת התנועה לטוהר המידות בעניין זה, אשר גרמה לכך כי החלטת היועמ"ש התקבלה בדיוק ביום בו נדרש היועץ להשיב לעתירת התנועה לבג"ץ. מן ההחלטה עולה תמונה מדאיגה של שימוש לרעה בכוחו השלטוני של השר ליצמן בכדי להטיב עם מקורביו, תוך ביצוע שורה של עבירות בכמה פרשיות שונות. בהחלטה נמנע היועץ מלהעמיד את ליצמן לדין, בכפוף לשימוע, בעבירת השוחד, וזאת חרף המלצת המשטרה והפרקליטות ולמרות התמונה המדאיגה שעולה מן ההחלטה שפורסמה.

מנכ"ל התנועה לטוהר המידות, עוה"ד עומר מקייס מסר בתגובה להחלטה: מצער שנדרשה עתירה שלנו לבג"ץ כדי לסיים סחבת של כמעט שנתיים בקבלת החלטה בעניינו של השר ליצמן, מאז הוגשו המלצות המשטרה והפרקליטות בעניין הזה. בתיקים של אישי ציבור בכירים ובחשדות חמורים מסוג זה מצופה כי רשויות התביעה יקבלו החלטה מהירה וברורה, וכי לא יידרשו עתירות לבג"ץ בכדי להוביל לקבלת ההחלטה בעניינים אלו. אנו מקווים כי הליך השימוע בעניינו של ליצמן, כמו גם בעניינים של נבחרי ציבור נוספים יתנהל במהירות וביעילות.

בתמונה: בית המשפט העליון
 
 

 

 

שינוי גודל טקסט
ניגודיות
גלילה לראש העמוד