בעקבות פעילות התנועה- תום כהונת צחי ברוורמן

בעקבות פניית התנועה לטוהר המידות נחשף כי היועמ"ש ונציב שירות המדינה מחייבים את צחי ברוורמן לעזוב את תפקידו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה.

בעקבות פניית התנועה לטוהר המידות מיום3.5.2021 נחשף כי היועמ"ש ונציב שירות המדינה מחייבים את מזכיר הממשלה ברוורמן לעזוב את תפקידו הנוסף כמנכ"ל משרד ראש הממשלה. זאת לאחר שהודיעו לרה"מ כי לא יסכימו יותר לכהונתו הכפולה של צחי ברוורמן כמזכיר הממשלה ומ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה וכי כהונתו של ברוורמן כממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה תסתיים עד סוף החודש וזאת בשל ניגוד העניינים הבסיסי בין שני התפקידים.

כפי שכתבה התנועה בפנייתה ליועץ ולנציב, ניגוד העניינים של מר ברוורמן היה ברור לכל באירועים סביב ישיבת הממשלה בה "מונה" לכאורה השר אקוניס לתפקיד שר המשפטים, מינוי שסוכל בעקבות עתירת התנועה לטוהר המידות בעניין. שם אמר ברוורמן על פי הדיווחים כי הוא מחויב קודם כל לראש הממשלה, ופעל בניגוד להנחיית היועמ"ש אשר קבע כי דיון במינוי השר אקוניס הינו בלתי חוקי.

בעתירת התנועה לטוהר המידות לבג"ץ בעניין מינוי מנכ"ל קבוע למשרד התחייב ראש הממשלה למנות את מר ברורומן במינוי קבע לתפקיד, אולם לא עמד בכך. בכך ממשיך ראש הממשלה בהתנהלות הפסולה של מינוי ממלאי מקום לתפקיד החשוב כאשר בשלוש השנים האחרונות כיהן במשרד ראש הממשלה מנכ"ל קבע רק כחודשיים(!), התנהלות אשר הובילה להחלשת משרד ראש הממשלה ולפגיעה באינטרס הציבורי.

 
בתמונה: מזכיר הממשלה וממלא מקום מנכ"ל משרד רה"מ מר צחי ברוורמן
קרדיט תמונה: אתר משרד רה"מ
 
 
 

 

 

שינוי גודל טקסט
ניגודיות
גלילה לראש העמוד