דרישה לסיום כהונת צחי ברוורמן

התנועה לטוהר המידות ליועמ"ש ולנציב יש להפסיק לאלתר כהונתו הכפולה של ברוורמן כמזכיר הממשלה ומנכ"ל משרד רה"מ

התנועה לטוהר המידות פנתה (3.5.2021) בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה ונציב שירות המדינה, בדרישה להפסיק את כהונתו הכפולה של צחי ברוורמן כמזכיר הממשלה וממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה. כזכור, מונה ברוורמן כממלא מקום מנכ"ל משרד רה"מ בעקבות עתירה של התנועה לטוהר המידות כנגד כהונתו של ממלא המקום הקודם, מר רונן פרץ.

בעקבות העתירה והתחייבות רה"מ להביא מינוי קבע, אך החליט רה"מ למנות את מר ברוורמן לתפקיד כממלא מקום, למרות שבשלוש השנים האחרונות כיהן בתפקיד מנכ"ל משרד רה"מ מנכל במינוי קבע רק למשך חודשיים. בנוסף, כהונתו של מר ברוורמן יוצרת ניגוד עניינים מובנה בין תפקידו כמזכיר הממשלה, החייב חובת אמונים לממשלה כולה, במיוחד בממשלת חילופים לבין תפקידו כמנכ"ל משרד רה"מ החב חובת אמונים לראש הממשלה.

על כן, התנגדה התנועה לטוהר המידות למינוי האמור והיועץ המשפטי לממשלה ונציב שירות המדינה אף טענו כי מדובר באישור זמני, עד ל-27.4.2021 או עד למינוי מנכ"ל קבע. למרות זאת, לא בוצע דבר ונראה כי כהונתו של מר ברוורמן בשני התפקדים הוארכה.

הנזק שעולה מהכהונה הכפולה היה ברור לכל באירועים סביב ישיבת הממשלה בה "מונה" לכאורה השר אקוניס לתפקיד שר המשפטים, מינוי שסוכל בעקבות עתירת התנועה לטוהר המידות בעניין. על פי הדיווחים אמר ברוורמן, אשר דומה כי מתכחש למהות תפקידו, כי הוא מחויב קודם כל לראש הממשלה, ופעל בניגוד להנחיית היועמ"ש אשר קבע כי דיון במינוי השר אקוניס הינו בלתי חוקי. ברקע לכך יש להזכיר גם את הפרת המשמעת בגינה מתנהלת חקירה בעניינו של מר ברוורמן, אשר הצטלם ביום הבחירות כאשר הוא מעודד הצבעה באופן גלוי למפלגת הליכוד, על אף היותו עובד מדינה.

לאור הנזק שנגרם למשרד רה"מ מכהונתו של מר ברוורמן כממלא מקום, ולאור העובדה שברוורמן הוכיח כי אין ביכולתו להתמודד עם ניגוד העניינים המובנה בין שני תפקידיו, דרשה התנועה לטוהר המידות הבהרות מן היועץ המשפטי לממשלה ונציב שירות המדינה לעניין המשך הארכת כהונתו של מר ברוורמן בשני התפקידים, וכן הבהירה כי היא שומרת על זכותה לפנות לבג"ץ בשנית בעניין, ככל שיהיה בכך צורך.

 
בתמונה: מזכיר הממשלה וממלא מקום מנכ"ל משרד רה"מ מר צחי ברוורמן
קרדיט תמונה: אתר משרד רה"מ
 
 
 

 

 

שינוי גודל טקסט
ניגודיות
גלילה לראש העמוד