התנועה ליועמ"ש: לזרז קבלת ההחלטה בדבר הגשת כתבי אישום בפרשת הצוללות

התנועה לטוהר המידות ליועמ"ש: יש לזרז את הליכי הגשת כתב אישום בפרשת הצוללות תוך שקיפות לציבור והצבת לוח זמנים ברור לקבלת החלטות.

התנועה לטוהר המידות פנתה 5.8.2020 בדחיפות ליועמ"ש בדרישה לזרז את הליכי השימוע וקבלת ההחלטה הסופית על הגשת כתבי אישום כנגד המעורבים בפרשת הצוללות. במכתבה ציינה התנועה כי המדובר בעבירות שחלקן בוצע לפני למעלה מעשר שנים, כי ממצאי המשטרה הועברו לפרקליטות כבר לפני קרוב לשנתיים וכי גם הודעת הפרקליטות על ההחלטה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נמסרה למעורבים לפני למעלה מחצי שנה.

עוד נכתב כי לאור העניין הציבורי וחומרת החשדות, ניתן היה לצפות, כי עצם קיום השימועים, תאריכיהם והצפי לסיומם ולקבלת החלטה בהם, יפורסם לציבור באופן שקוף, על מנת להסיר הספקות לגבי השיקולים המקצועיים שהביאו להתמשכות ההליכים, ולגבי החשש לשיקולים זרים.

יובהר, כי לעמדת התנועה כתבי האישום שיוגשו בכפוף לשימוע לא משקפים את היקפה וחומרתה של הפרשה. קיימים היבטים רבים שלא נבדקו ומעורבים נוספים בפרשה כלל לא נחקרו, או שהוחלט לא להגיש נגדם כתב אישום. התנועה אף פנתה בעניין זה ליועץ ולמבקר, גם בשמם של חמישה בכירים במערכת הביטחון לשעבר אשר דרשו לקיים בדיקה מקיפה בפרשה זו.

בנסיבות אלה ובמיוחד לאחר שהכנסת דחתה היום הצעה להקמת ועדת חקירה בפרשה זו חשוב כפל כפליים כי היבטי הפרשה שכן זכו לטיפול, יקודמו במהירות הראויה ותוך שקיפות לציבור והצבת לוח זמנים ברור לקבלת החלטות.

בתמונה: היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט

קרדיט תמונה: עמוד הפייסבוק של משרד המשפטים

 

 

 

שינוי גודל טקסט
ניגודיות
גלילה לראש העמוד