התנועה לבג"ץ: לבטל כהונתו של ממלא מקום מנכ"ל משרד רה"מ

התנועה לטוהר המידות עתרה לבג"ץ בדרישה כי יורה על סיום מיידי של כהונתו של רונן פרץ כממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה, בהיותה מנוגדת להוראות החוק

התנועה לטוהר המידות עתרה ביום 4.8.2020 לבג"ץ בבקשה כי יורה על סיום כהונתו של רונן פרץ כממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה. זאת היות וכהונתו כממלא מקום מנוגדת להוראות חוק שירות המדינה (מינויים). מר פרץ מכהן בתפקיד מזה למעלה משנה. כהונה כממלא מקום אפשרית רק לתקופה של שישה חודשים, והארכה מעבר לכך מחייבת נסיבות מיוחדות שאינן מתקיימות במקרה זה.

התנועה הדגישה בעתירה כי מדובר בדפוס התנהגות לא תקין החוזר על עצמו. גם מנכל משרד ראש הממשלה הקודם, יואב הורוביץ, שימש רוב כהונתו כממלא מקום. מינוי ממלא מקום לתפקיד כה בכיר ורב השפעה מזיק ואף מסוכן כי גורם לתלות של ממלא המקום בראש הממשלה.

לטענת התנועה, מצב זה נוח מאד לראש הממשלה וחשוב לו לשמר אותו שכן למנכ"ל השפעה רבה על השתתפות המדינה בהוצאות ראש הממשלה ומשפחתו וכהונה כממלא מקום מחלישה את עמדת המנכ"ל מול לחצים מראש הממשלה ומשפחתו למימון הוצאות. על פי דיווחים, זו הייתה סיבת עזיבתם של שני המנכ"לים הקודמים.

על פי פרסומים, היה זה רונן פרץ שקידם את ההחלטה השערורייתית כי המדינה תישא בהוצאות המס של ראש הממשלה נתניהו בגין הטבות שקיבל על חשבון המדינה במעונו הפרטי, בתקופה של משבר כלכלי חסר תקדים. בנוסף, פרץ גם ניסה לקדם סעיף בעייתי ביותר המאפשר לו לאשר ביצוע עבודות במעון הפרטי של ראש הממשלה בידי עובדים חיצוניים. סעיף זה יוצר מסלול עוקף המאפשר לראש הממשלה ומשפחתו, דרך המנכ"ל התלוי בהם, לאשר כספים מהמדינה שהגורמים המוסמכים סירבו לאשר.

 

 

 

 

שינוי גודל טקסט
ניגודיות
גלילה לראש העמוד