התנועה לבג"ץ: לבטל החלטת ועדת ההיתרים

התנועה לטוהר המידות בתגובה לבג"ץ: יש להורות על ביטול החלטת ועדת ההיתרים ולחייב את ראש הממשלה להשיב את מלוא הסכום שקיבל ממיליקובסקי

בהמשך לסאגה סביב מימון הגנתו של ראש הממשלה, הגישה התנועה לטוהר המידות ביום 23.7.2020 את תגובתה לבג"ץ להחלטה החדשה שנתנה ועדת ההיתרים, אשר אפשרה לראש הממשלה להשיב רק 10%(30,000 דולר בלבד!) שקיבל בלא היתר מבן דודו מיליקובסקי.
בתגובה הבהירה התנועה כי החלטת הועדה נעשתה בחוסר סמכות ויצרה פרשנות חדשה ובלתי מתקבלת על הדעת של הכללים, לפיה ניתן לתת טובות הנאה לבני משפחה של שרים, מבלי לקבל היתר. פרשנות מסוכנת זו אינה עולה בקנה אחד עם הוראות הכללים וחוק המתנות, ועלולה לפתוח "צינור" להזרמת כספים לשרים וראשי ממשלה דרך בני משפחותיהם, כפי שכבר קרה בעבר.

עוד נכתב בתגובה כי החלטת הועדה להסתפק במכתב של יחיאל וינרוט, מבלי לדרוש אסמכתאות ומבלי להתייחס לתמיהות הגדולות שמעלה הגרסה החדשה של ראש הממשלה בדבר חלוקת הכספים, לוקה בחוסר סבירות קיצוני.

כמו כן, דרשה התנועה בתגובתה כי בית המשפט יורה לראש הממשלה לפנות בבקשה להיתר מהוועדה בעניין "ההלוואה" שקיבל ממר פרטרידג', לאור עמדתו העדכנית של היועץ המשפטי לממשלה, ואופי הקשרים בין ראש הממשלה לפרטרידג', אשר כזכור כפי שחשפה התנועה ביקש לממן לראש הממשלה את פעילותו הפוליטית בתחילת העשור הקודם.

בתמונה: ב"כ התנועה בדיון הקודם שהתקיים בעתירה בחודש מאי

 

 

שינוי גודל טקסט
ניגודיות
גלילה לראש העמוד