ברכת ראש השנה

עו"ד אביה אלף, לקראת השנה החדשה: המאבק נגד שימוש לא ראוי בכוח שלטוני לקידום אינטרסים אישיים ימשיך לעמוד בליבת עבודתנו. נמשיך להיאבק למיגור השחיתות.

רגע לפני ראש השנה, אחרי מערכת בחירות סוערת, כמה מלים לקראת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה. בשבועות האחרונים, לפני הבחירות, התנועה לטוהר המידות הייתה שותפה פעילה, יחד עם ארגונים נוספים, לשמירה על הדמוקרטיה.

עו"ד אביה אלף, יו"ר התנועה לטוהר המידות
עו"ד אביה אלף, יו"ר התנועה לטוהר המידות

כחברים בקואליציה של ארגוני השקיפות (התנועה לטוהר המידות, אנו, שבי"ל, התנועה לאיכות השלטון ועוד רבים וטובים) פנינו ליו"ר ועדת הכנסת ולחברי הכנסת לחדש את פעילותה של ועדת השקיפות. יחד עם החברים המסורים של משמר הבחירות תרמנו – בדיבור ובעיקר במעשה – לשמירה על טוהר הבחירות‎. אין ספק, שעצותיהם, תרומתם, עינם הפקוחה ועבודתם הבלתי נלאית של חברי משמר הבחירות בהחלט תרמה למודעות לחשיבות טוהר הבחירות וליישום בפועל של מודעות זו‎.

תודה לכם – כולכן/ם ביחד וכל אחד ואחת לחוד‎!

התנהלות זו לא היתה יוצאת לפועל לולא הבנה ששקיפות ובחירות נקיות ותקינות הן הבסיס לשמירה על הדמוקרטיה. ושמירה על הדמוקרטיה היא תוצאה של התארגנות כלל חברתית הכוללת אותנו, אזרחים וארגוני החברה האזרחית, אך גם שומרי סף כגון לשכת עורכי הדין שנרתמה לכך, רואי החשבון, ועדת הבחירות ובסיועם של מי שאמורים ליהנות מתוצאות בחירות תקינות – אנחנו, אזרחי מדינת ישראל‎.

במקביל לבחירות, התנועה לא שוקטת על שמריה גם בכל הקשור במאבק בשחיתות ושמירה על קיומו של מימשל תקין‎. התנועה ממשיכה לרכז מאמצים בנושא החשדות הקשים התלויים ועומדים נגד ראש הממשלה ושרים מכהנים‎. התנועה גם פעלה רבות וממשיכה לפעול בנושא המינויים. שכן להבנתנו מינויים ראויים, מקצועיים ולא פוליטיים מינויים שאינם מונעים משיקולים זרים, הם נדבך בסיסי בקיומו של מינהל תקין ולא מושחת‎. בחודש האחרון התנועה עתרה לבגץ בבקשה שיורה לנתניהו להשיב 300,000 דולר שקיבל לא כדין; עתרה נגד מבקר המדינה אנגלמן והיועץ המשפטי נגד מינוי חברי ועדת ההיתרים מזוהים פוליטית ולא מתאימים לכהונה בוועדה; פנתה ליועץ המשפטי ולמבקר המדינה נגד ההלוואה שאושרה לנתניהו למימון הגנה ולהחזר המענק שקיבל שלא כדין והיה אמור להשיב‎ ועוד פעולות רבות ומגוונות – על חלקן אתן ואתם אף שומעים בתקשורת.

השנה הבאה עלינו לטובה מאתגרת.

המאבק נגד שימוש לא ראוי בכוח שלטוני לקידום אינטרסים אישיים ימשיך לעמוד בליבת עבודתנו. נמשיך במאמצינו לחזק את שומרי הסף על מנת שיפעלו במסגרת תפקידם לטובתנו – הציבור, ולא כ'מינויים מטעם'; נמשיך לדרוש מנציב שירות המדינה, היועץ המשפטי לממשלה, מבקר המדינה ויתר שומרי הסף כי יטפלו בחשדות וליקויים שונים שהתגלו ומתגלים במשרדי ממשלה, ולא ינסו לרצות את מי שמינה אותם; נמשיך לדרוש את מיצוי הדין נגד נבחרי ציבור שסרחו; נמשיך להיאבק למיגור השחיתות.

תודה לכולם על התמיכה והגיבוי‎.

אני שמחה להיות חלק מקבוצה נפלאה של חברות וחברים, פעילים ופעילות למען טוהר המידות‎.

מאחלת לכולנו שנת שקיפות, שוויון וצדק.

שנה טובה.

אביה

(29/9/19)

גלילה לראש העמוד